ASP

Zajęcia Sportowe

Propagujemy wśród dzieci i młodzieży aktywny i zdrowy styl życia. Dlatego zachęcamy uczniów do różnych form aktywności fizycznej. Dysponujemy nowoczesnym boiskiem wielofunkcyjnym, pokrytym specjalną amortyzującą nawierzchnią. Korzystamy też z małej sali oraz dużej hali gimnastycznej.

Najmłodsi uczniowie mają do dyspozycji nowoczesny plac zabaw.

Oferta pozalekcyjnych zajęć sportowych:

- Aikido

- Karate

- Taniec

- Pływanie

Uwaga! Oferta będzie poszerzana oraz modyfikowana w zależności od potrzeb i zainteresowań uczniów.

Ruch jest bardzo ważnym elementem w życiu człowieka, a szczególnie ważnym w życiu dzieci i młodzieży. Dzięki niemu mogą się one prawidłowo rozwijać zarówno fizycznie (ćwiczenie mięśni i ścięgien), jak i psychicznie (dotlenienie mózgu). Aktywność ruchowa pomaga również rozładowywać niespożyte pokłady energii, które mają w sobie nasze pociechy, a które często dają się we znaki rodzicom. Dlatego właśnie, dobrym pomysłem jest zapisać je na zajęcia sportowe.

KARATE

Wschodnie sztuki walki, takie jak karate, to dobry pomysł na sport dla dzieci i młodzieży. Karate dla dzieci to nie tylko poprawa ich kondycji i koordynacji ruchowej czy możliwość spotkania się z rówieśnikami i zabawy w grupie. To także nauka samodyscypliny, systematyczności, koncentracji, oraz doskonalenia swojego charakteru. Karate uczy dojrzałości i skupienia. Oprócz tego, trenowanie karate i zdobywanie nowych stopni to dla dziecka "trening" stopniowego i wytrwałego dążenia do realizacji swoich celów.

Treningi karate z dziećmi najmłodszymi koncentrują się głównie na ćwiczeniach usprawniających organizm. Dzieci w tym wieku są na tak wczesnym etapie rozwoju, że  walka i samoobrona nie są najważniejsze, lecz harmonijny rozwój psychofizyczny i wspólna zabawa z rówieśnikami. Natomiast dla starszych uczniów zajęcia karate zawieraja m.in. ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz elementy samoobrony.

AIKIDO

Aikido dla dzieci jest nie tylko treningiem sztuki walki. Instruktorzy starają się tak opracować zajęcia, aby nie brakowało w nich zabawy i gier wpływających na rozwój fizyczny i umysłowy dziecka. Sztuka walki aikido nie rozdziela umysłu i ciała, stan jednego wpływa na stan drugiego. Pewność siebie i zdecydowanie przekładają się na precyzję ruchów i silną postawę ciała. Rozluźnienie ciała w sposób naturalny przekłada się na rozluźnienie psychiczne.

Treningi z dziećmi najmłodszymi koncentrują się głównie na ćwiczeniach usprawniających organizm. Instruktorzy aikido zwracają uwagę na nieprawidłowości i złe nawyki postawy stojącej i siedzącej dzieci. Dzieci w tym wieku są na tak wczesnym etapie rozwoju, że  walka i samoobrona nie są najważniejsze, lecz harmonijny rozwój psychofizyczny, wspólna zabawa i współpraca z rówieśnikami.

TANIEC

Regularne zajęcia tańca dla dzieci i młodzieży są doskonałą formą aktywności fizycznej. Taniec pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, poprawia się jego kondycja, giętkość ciała i koordynacja ruchowa. Osoby trenujące nie garbią się. Taniec zapobiega otyłości i problemom zdrowotnym z nią związanym. Kontakt z muzyką także pozytywnie wpływa na psychikę młodego człowieka. Uważa się także, że taniec i muzyka sprawiają, że dziecko lub nastolatek rozwija kreatywność, a także pozytywnie reaguje na sztukę, także w innych jej odmianach. Nauka tańca ćwiczy także pamięć motoryczną. Każda aktywność fizyczna dzieci uczy je wytrwałości i regularności. Treningi pokazują, że aby coś osiągnąć, potrzeba wysiłku. Osiąganie swoich celów (np. opanowanie nowych kroków), pochwała ze strony trenera, udane występy publiczne - podnoszą samoocenę młodego człowieka. Taniec uczy też jak odnosić sukcesy i jak radzić sobie z porażkami.

Co dziecko osiąga na zajęciach tanecznych:

- kształtuje poczucie rytmu, wrażliwość muzyczną i ruchową;

- uczy się współpracy w grupie, odpowiedzialności za innych oraz wrażliwości na drugiego  człowieka;

- poznaje podstawy technik tanecznych: tańca współczesnego, tańca klasycznego, pantomimy;

- uczy się prostych układów choreograficznych.

Co konkretnie daje dziecku taniec?  Przede wszystkim:

- pozwala pozbyć się nadmiaru energii,

- pomaga polepszyć koordynację ruchową oraz walczyć z wadami postawy,

- sprawia, że dziecko rozsądnie spędza czas wolny,

- uczy, że posiadanie hobby jest ważnym elementem życia codziennego.

Taniec dla maluchów KIDS DANCE - zajęcia prowadzone są w formie radosnej, spontanicznej zabawy z tańcem - dla dzieci to pierwszy kontakt z usystematyzowaną formą ruchu. W tej formie potrzeba zabawy i przyjemności każdego dziecka jest zaspokajana poprzez rozwój umiejętności ruchowych, wyobraźni i kreatywności.

PŁYWANIE
Pływanie to bardzo popularna czynność rekreacyjna, która ma bezpośredni wpływ na poprawę zdrowia oraz samopoczucia człowieka. Aktywność ta bardzo często zalecana jest dla osób, które mają problemy z układem ruchu.  Nauka pływania staje się dzisiaj coraz popularniejsza i zaczyna się często już w bardzo młodym wieku, gdy młode ciało zaczyna się kształtować i rozwijać.